ДНЗ «Сумський хіміко-технологічний центр ПТО»

0001

• Постраждалі від артобстрілів будівлі

• Незвичні пагорби, ями або вирви

• Розкидані уламки, гільзи або боєприпаси

• Саморобні попереджувальні знаки мінної небезпеки

• Пошкоджена або згоріла військова техніка

• Покинуті бойові позиції

• Залишені ящики від мін, підривників, патронів

У разі виявлення вибухонебезпечного предмета не чіпайте його, не намагайтеся перемістити або знешкодити. Повідомте про небезпечну знахідку за номером 101 або 102.

0001

0001

0002

0003

ТАКТИЧНА МЕДИЦИНА МАЄ НАСТУПНЕ ГАСЛО – «ПРАВИЛЬНІ ДІЇ В ПРАВИЛЬНИЙ ЧАС!»

Ранній початок медичної допомоги є фактором, який значно покращує шанси на виживання та відновлення функцій у пораненого. Тому існує поняття «золотої години» – час після поранення, протягом якого повинно розпочатись надання кваліфікованої медичної допомоги.

Основними причинами смерті 80-90% поранених стали масивна втрата крові та шок. Пошкодження, які виникають у сучасних збройних протистояннях, значно обмежують час надання домедичної допомоги на полі бою. Смерть настає від декількох десятків секунд до однієї години.

Виділяють три етапи надання допомоги пораненим у військово-польових умовах:

1.Допомога в «червоній зоні» (англ. Care Under Fire – надання допомоги під вогнем» в зоні обстрілу). Переважно складається з використання джгута і якнайшвидшого переміщення потерпілих у безпечне місце.

2.Допомога в «жовтій зоні» (англ. Tactical Field Care – «надання допомоги на полі бою / в зоні укриття»). Процедура:

0007

0008

  • Оцінити стан пораненого застосовуючи правило C-A-B-C (Критична кровотеча – Дихальні шляхи – Дихання – Циркуляція) і надати пораненому необхідну допомогу. Як варіант можна заповнити адаптований Протокол – картку подібну до рисунку вище, яку заповнює медик або фельдшер при наданні першої медичної допомоги пораненому. Цю картку може заповнити і сам поранений або його побратим.
  • Оглянути пораненого на наявність небезпечних для життя кровотеч.
  • Зробити необхідні заходи для відновлення прохідності дихальних шляхів, включаючи введення носоглоткового повітроводу при необхідності.
  • Обробити будь-які відкриті ушкодження грудної клітини. В разі напруженого пневмотораксу провести декомпресію.
  • Перевірити стан кровоспинного джгута, якщо він застосовувався. Якщо на етапі надання медичної допомоги в умовах обстрілу ви накладали пораненому джгут для зупинки кровотечі з ран кінцівок, перевірити кровотечу.
  • Оглянути пораненого на наявність незначних кровотеч.
  • Оглянути пораненого на предмет наявності будь-яких необроблених ран на кінцівках, які можуть бути небезпечні для життя, і обробити їх.
  • Продовжувати обробляти інші травми (накладення шин на переломи, перев’язка інших ран, опіків і т.д.).
  • Ввести знеболюючі та антибіотики, краще з аптечки пораненого якщо має. Не використовувати по можливості свою аптечку, так як вона може знадобитися вам самим.
  • Вживати необхідних заходів для запобігання розвитку шокового стану або надати допомогу при шоку, що вже розвинувся.
  • Передати інформацію про пораненого медикам – військовому парамедику (санітарному інструктору) поблизу, або цивільному лікарю чи фельдшеру, або зателефонувати 103.
  • Слідкувати за пораненим. Слідкувати за рівнем свідомості кожні 15 хвилин і диханням пораненого. Якщо він у свідомості – розмовляти з ним при можливості – підбадьорити, заспокоїти.
  • Записати дані клінічного огляду, відомості про виконані лікувальні заходи.

     3.Допомога під час евакуації в медичні заклади «зеленої зони» (англ. Tactical Evacuation Care) – мобільні польові госпіталі, військові чи цивільні шпиталі, спеціалізовані клініки. Переважно складається в своєчасному супроводі до місця немедичної чи медичної евакуації.

 

 

0002

  

            -         Молодь за безпеку дорожнього руху.

           -         Будь помітним на дорозі.

           -         Безпека життєдіяльності: знаємо та діємо.

           -         Моя безпечна країна: майбутнє.

           -         Безпека на залізниці.

 

 

 

 

Правильно укомплектована домашня аптечка, особливо під час воєнного стану, – це ваша безпека.

Тому, комплектуючи домашню аптечку, першочергово покладіть у неї:

  • матеріали, інструменти та медикаменти для надання першої домедичної допомоги;
  • знеболювальні засоби чи спазмолітики;
  • заспокійливі засоби;
  • жарознижувальні засоби;
  • якщо ви страждаєте на алергію – антигістамінні препарати в найближчій доступності;
  • набір засобів для застосування у випадку незначних порізів, подряпин, опіків тощо (за тяжкої травми необхідно звернутися за меддопомогою до лікаря);
  • сорбенти, засоби проти діареї та блювоти, а також препарати для регідратації – на випадок отруєнь.

Якщо у вашій родині є діти, то врахуйте, що дозування і форма випуску препарату повинна підходити даній віковій групі.

Стежте за тим, щоби медикаменти в аптечці були не протермінованими, у належному пакуванні, збереженим маркуванням та інструкцією;

І головне – використовуйте ліки виключно після консультації з лікарем!

Якщо ви маєте хронічні захворювання, й у вашій аптечці присутні рецептурні ліки, які ви вживаєте на регулярній основі, – заплануйте візит до вашого лікуючого лікаря у квітні для того, щоби надалі безперешкодно придбавати ліки за рецептом в аптеці. Ви можете самі обрати, в який спосіб зручніше отримувати ліки в аптеці – за електронним чи паперовим рецептом. Якщо ви оберете варіант електронного рецепта, то з квітня цього року разом із запуском електронного рецепта на всі рецептурні препарати повторний рецепт ваш лікуючий лікар зможе вам виписати дистанційно.

Під час фільтраційних та контрдиверсійних заходів окупанти завжди приділяють особливу увагу телефонам. Адже саме цей гаджет є ключовим елементом передачі важливих даних ЗСУ та організації роботи підпілля.

Центр національного спротиву наголошує, що телефон потрібно завжди очистити від повідомлень та файлів, які можуть вас видати. Проте спецслужби ворога мають спеціальне обладнання та комп’ютерне забезпечення за допомогою якого вони можуть відновити видалену інформацію зі смартфону.

Фахівці з Держспецзв’язку оприлюднили поради, як правильно почистити телефон. Ми ж зі свого боку додаємо коментарі, що будуть вам корисні під час подібних перевірок.

Один із варіантів – видалити окремі файли вручну.

️ Для цього потрібно обрати потрібний файл, натиснути кнопку Видалити. А після цього очистити кошик через файловий менеджер, адже видалені файли можуть зберігатися в ньому до 30 днів.

Проте навіть видалені таким чином дані все ще можуть бути відновлені.

Радимо додатково скористатися так званими шредерами – програмами, які дають можливість безповоротно знищувати файли, які можна знайти в магазині додатків вашого телефона. Наприклад, таку функцію надають програми додатків BITDEFENDER.

️ Ще один варіант видалення даних зі смартфону – скидання системи до заводських налаштувань. До цього способу можна вдатися в останню чергу, коли інші за якихось причин неможливі. Адже з телефону у такому разі будуть видалені абсолютно всі дані та файли без можливості відновлення.

Та майте на увазі, що повністю порожній телефон також може викликати підозри в окупантів. Якщо ви проживаєте на ТОТ, ви знаєте, що при наявності абсолютно “чистого” телефону окупанти вимагають від вас показати інший, розуміючи те, що ви маєте щось переховувати. Тому ваш “публічний” завжди має мати звичайні побутові переписки, фотографії, які демонструють, що ви абсолютно безпечний для них цивільний.

Якщо вже у вас немає іншого виходу, наводимо, як підказки скинути систему до заводських налаштувань:

▪️Android: зайдіть у Налаштування > оберіть Загальне керування > натисніть Скидання > натисніть Скинути до заводських налаштувань (назви меню можуть дещо відрізнятися залежно від моделі телефону).

▪️iOS: оберіть Параметри > Загальні > Перенести чи скинути iPhone > Стерти весь вміст і налаштування.

Терористичний акт

Основні заходи щодо запобігання можливого терористичного акту:

- не торкайте у вагоні поїзда, під'їзді або на вулиці нічийні пакети (сумки), не підпускайте до них інших. Повідомите про знахідку співробітника поліції;

- у присутності терористів не виказуйте своє невдоволення, утримайтеся від різких рухів, лементу й стогонів;

- при погрозі застосування терористами зброї лягайте на живіт, захищаючи голову руками, подалі від вікон, засклених дверей, проходів, сходів;

- використайте будь-яку можливість для порятунку;

- якщо відбувся вибух – вживайте заходів щодо недопущення пожежі та паніки, надайте домедичну допомогу постраждалим;

- намагайтеся запам'ятати прикмети підозрілих людей і повідомте їх прибулим співробітникам спецслужб.

Дії під час перестрілки:

- якщо стрілянина застала вас на вулиці, відразу ж ляжте й озирніться, виберіть найближче укриття й проберіться до нього, не піднімаючись у повний зріст. Укриттям можуть служити виступи будинків, пам'ятники, бетонні стовпи або бордюри, канави. Пам’ятайте, що автомобіль – не найкращий захист, тому що його метал тонкий, а пальне – вибухонебезпечне. За першої нагоди сховайтеся у під'їзді будинку, підземному переході, дочекайтеся закінчення перестрілки;

- проводьте заходи для порятунку дітей, за необхідності прикрийте їх своїм тілом. За можливості повідомте про інцидент співробітників поліції;

- якщо в ході перестрілки ви перебуваєте у будинку, – укрийтеся у ванній кімнаті й ляжте на підлогу, тому що перебувати у кімнаті небезпечно через можливість рикошету. Перебуваючи в укритті, стежте за можливим початком пожежі. Якщо пожежа почалася, а стрілянина не припинилася, залиште квартиру й сховайтеся в під'їзді, далі від вікон.

Дії у випадку захоплення літака (автобуса):

- якщо ви виявилися в захопленому літаку (автобусі), не привертайте до себе уваги терористів. Огляньте салон, визначте місця можливого укриття на випадок стрілянини;

- заспокойтеся, спробуйте відволіктися від того, що відбувається, читайте, розгадуйте кросворди;

- зніміть ювелірні прикраси;

- не дивіться в очі терористам, не пересувайтеся по салону та не відкривайте сумки без їхнього дозволу;

- не реагуйте на провокаційну або зухвалу поведінку;

- жінкам у міні-спідницях бажано прикрити ноги;

- якщо представники влади почнуть спробу штурму, – лягайте на підлогу між кріслами й залишайтеся там до закінчення штурму;

- після звільнення – негайно залиште літак (автобус), тому що не виключена можливість його замінування терористами й вибуху парів бензину.

Якщо ви стали жертвою телефонного терориста:

- подзвоніть з іншого телефону (мобільного, від сусідів) на вузол зв`язку і скажіть причину дзвінка, своє прізвище, адресу та номер свого телефону;

- намагайтесь затягнути розмову та записати її на диктофон чи дайте послухати свідкам (сусідам);

- одночасно, з розмовою і записом на диктофон, друга людина дзвонить з іншого телефону на вузол зв'язку, а потім в поліцію за телефоном 102 для термінового затримання того, хто телефонував;

- напишіть заяву начальнику відділення поліції, на території якого ви проживаєте, для прийняття необхідних заходів;

- поліція, за запитом на вузол зв`язку, отримає номер телефону, адресу, прізвище того, хто дзвонив і прийме необхідні міри.

0001

0002 0003

0004

Дії в зоні раптового затоплення під час повені, паводка:

  • зберігати спокій, уникати паніки;
  • швидко зібрати необхідні документи, цінності, ліки, продукти та інші необхідні речі;
  • надати допомогу дітям, інвалідам та людям похилого віку. Вони підлягають евакуації в першу чергу;
  • за можливістю негайно залишити зону затоплення;
  • перед виходом з будинку вимкнути електро- та газопостачання, загасити вогонь у грубах. Зачинити вікна та двері, якщо є час - закрити вікна та двері першого поверху дошками (щитами);
  • відчинити хлів - дайте можливість худобі врятуватися;
  • піднятись на верхні поверхи. Якщо будинок одноповерховий, зайняти горищні приміщення;
  • до прибуття допомоги залишайтесь на верхніх поверхах, дахах, деревах чи інших підвищеннях, сигналізуйте рятувальникам, щоб вони мали змогу швидко вас знайти;
  • перевірте чи немає поблизу постраждалих, надайте їм, за можливістю, допомогу;
  • потрапивши у воду, зніміть з себе важкий одяг і взуття, відшукайте поблизу предмети, якими можна скористатися до надходження допомоги;
  • не переповнюйте рятувальні засоби (катери, човни, плоти тощо).

Дії після повені, паводка:

  • переконайтесь, що житло не отримало внаслідок повені ушкоджень та не загрожує заваленням, відсутні провалини в будинку і навколо нього, не розбите скло і немає небезпечних уламків та сміття;
  • не слід користуватись електромережею до повного осушення будинку;
  • обов’язково кип’ятіть питну воду, особливо з джерел водопостачання, які були підтоплені;
  • просушити будинок, провести ретельне очищення та дезінфекцію забрудненого посуду і домашніх речей та прилеглої до будинку території;
  • здійснюйте осушення затоплених підвальних приміщень поетапно (з розрахунку 1/3 об’єму води на добу);
  • електроприладами користуйтесь тільки після їх ретельного просушування;
  • заборонено вживати продукти, що були підтоплені водою під час повені. Позбавтесь від них та від консервації, що була затоплена водою і отримала ушкодження;
  • все майно, що було затопленим, підлягає дезінфекції;
  • дізнайтесь у місцевих органах державної влади та місцевого самоврядування адреси організацій, що відповідають за надання допомоги постраждалому населенню.

0001

Як діяти під час обвалу будівлі внаслідок вибуху? Рекомендації від МВС

- Якнайшвидше покиньте її, але не користуйтеся ліфтом. При можливості попередьте інших про небезпеку обвалу. Зберігайте спокій та не створюйте тисняву під час спуску сходами. Відійдіть від будинку якомога далі.

- Якщо будівлю покинути неможливо: тримайтеся подалі від вікон та балкону; за можливості перекрийте воду, газ та знеструмте приміщення; розмістіться у куті, біля отвору дверей, між балками, каркасами або під столом.

- Якщо ви опинилися під завалами: кличте на допомогу; намагайтеся вивільнити руки та ноги; при можливості телефонуйте 101; можете спробувати розбирати навколо себе завал, але не чіпайте те, на чому все тримається. В очікуванні допомоги при можливості стукайте по трубах чи батареях.

0007

"Зробимо цей світ безпечними разом"- головна місія Асоціації саперів України.

28 грудня 2022 року у центрі представниками асоціації проводилися заняття з мінної безпеки. Врятовані життя та збережене здоров'я людині, відновлення можливостей безпечної життєдіяльності, зниження соціально-психологічного напруження у суспільстві - головна мета організованої зустрічі.

Інструктори Асоціації проінформували про безпечну поведінку під час повітряної тривоги, раптовому обстрілі, евакуації, виявленні вибухонебезпечних предметів.

Кожен працівник центру отримав буклет - пам'ятку "Готовність та захист у випадку конфлікту".

0002

0003

0001

 

 

КОНТАКТИ

  • 40016, м.Суми, пр-т. Свободи, 38
  • (0542) 78-99-92
  • (0542) 78-99-90 
  • email: shtc-pto@ukr.net
  • моб: 066-290-47-45

До нас можна доїхати: 

  • маршрутними таксі № 2, 17а, 21, 51, 52, 53 
  • тролейбус №15, 15а