ДНЗ «Сумський хіміко-технологічний центр ПТО»

Головним завданням психологічної служби є психологічна підтримка учасників освітнього процесу. У межах проєкту «Завжди поруч» у ДНЗ «Сумський хіміко-технологічний центр професійно-технічної освіти» практичним психологом Кияницькою А.Д. та соціальним педагогом Мороз І.О. було проведено заняття з педагогами з теми «Зменшуємо напругу», на якому були використані такі вправи як «Рецепт гарного настрою», «Ресурсна вправа», «Мандало-терапія», що є однією з різновидів арт-терапії і допомагає краще зрозуміти себе і проникнути в глибини своєї підсвідомості. З метою формування стресостійкості у педагогів було проведено бесіду з елементами тренінгу «Як уникнути вигорання?».

0001

0002

З 01.12-10.12 у закладі проводився тиждень порозуміння з ВІЛ – інфікованими. Протягом якого проходили такі заходи:

 • СНІД: подумай про майбутнє - обери життя
 • ВІЛ/СНІД – страшні слова: як передбачити,уникнути,не захворіти, жити поруч з людьми ВІЛ-інфікованими
 • Правила безпечної поведінки
 • Акція. Червона стрічка
 • Постійно діюча виставка: «Світ в тобі і ти в світі»
 • Гра. Фото-Фішка (профілактика ВІЛ/СНІДу та ризикованої поведінки)
 • Акція. Ми крокуємо без СНІДУ по життю

Усі учасники освітнього процесу мали змогу прикріпити червону стрічку як символ боротьби зі СНІДом та символ співчуття, підтримка та надії на прекрасне майбутнє без СНІДу.

1

2

 

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

З 12.11 по 17.11 проведено ТИЖДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ.

Впродовж тижня робота психологічної служби була спрямована на підвищення настрою учасників освітнього процесу, створення ситуаційного успіху для невпевнених здобувачів освіти, та розкриття творчого потенціалу обдарованих дітей, потребу злагоди, повагу до інших людей інших думок, дотримання своїх переконань і визначення такого ж права за іншими.

Отже, можна зробити висновок, що Толерантність врятує світ. Так як визначалися людські якості та чесноти, які необхідні для мирного життя на планеті.

DSC 0446

DSC 0481

 DSC 0492

DSC 0516

 

 

 

З 23.04 по 27.04 2018 р. психологічною службою закладу був організований та проведений тиждень психології, що включав у себе: пізнавальні відеоролики з матеріалами цікавої психології, практичні заняття «Такий лише я один», заняття з елементами тренінгу «Збережемо та зміцнемо здоров’я педагога», психологічні вправи з учнями закладу «Шлях до успіху», «Кольорова країна», «Моє психологічне здоров’я», виставка-огляд учнівських робіт «Мотиватори», круглий стіл «Пізнай себе».

Дякуємо всім, хто прийняв активну участь у заходах.

новый коллаж

новый коллаж1

 новый коллаж2

З 16 по 23 листопада психологічною службою закладу був організований тиждень толерантності, участь у якому взяли учнівський та педагогічний колектив.

Розпочався тиждень з презентації  на центральному моніторі «Толерантністьу нашому житті»  та відео-інтерв’ю «Що ви знаєте про толерантність», які підготувало учнівське самоврядування центру.

Протягом тижня  з учнями проводилися бесіди, практичні заняття та тренінги про «Толерантність»,  були організовані виставка плакатів «Обличчя толерантності», конкурс настінних листівок «Реклама толерантності», акції «Дерево толерантності», «Подаруй смайлик», акція-квест «Колекція добрих справ», у якій прийняли участь не тільки учні, а й педагогічні працівники.

Програма тижня була насиченою і цікавою. Усі учасники навчально-виховного процесу отримали заряд позитивної енергії та, сподіваємося, успішно будуть реалізовувати принципи толерантності у сучасному житті.

Oaaeqtveyw0

До Європейського Дня боротьби з торгівлею людьми (з 11.10.2017 по 17.10.2017) психологічною службою закладу проведено:

- керований перегляд відеофильму «Станція призначення- життя» зучнями нового набору;

- конкурс малюнків «Тенета торгівлілюдьми»;

- практичне заняття «Як підвищити рівень усвідомлення проблеми торгівлі людьми»;

-тренінгове занят «Особиста гідність»;

- диспут «Робота за кордоном. За і проти»

1

2

З 24 квітня по 28 квітня 2017 року

В закладі психологічною службою був організований тиждень психології.

В рамках тижня були проведені наступні заходи:

 • Презентація на центральному моніторі «Цікаві факти про психологію»
 • Конференція «Психологія кольору». Діагностична вправа «Кольорова країна»
 • Психологічний тренінг для педагогів «Коло здоров’я. Збережемо та зміцнимо здоров’я педагога»
 • Виставка учнівських робіт «Мотиватори»
 • Тренінгове заняття «Такий лише я один»
 • Акція «Паркан думок»
 • Інформаційна стіннівка «Психологічний вісник»
 • Круглий стіл «Пізнай себе»
 • Демонстрація відеоролику на центральному моніторі про підсумки проведення тижня психології

Дякуємо всім за участь та бажаємо психічного здоров’я, наснаги, толерантних людей навколо та багато позитивних моментів у житті!

  

MyCollages-min

 

        З метою профілактики комп’ютерної залежності в учнівському колективі психологічною службою проведені практичні заняття, бесіди, диспути, круглий стіл.

      На сьогодні головною причиною виникнення комп'ютерної залежності у дітей психологи вважають недостатнє спілкування і взаєморозуміння з батьками, однолітками і значущими людьми.

       Зробимо  ж так, щоб в реальному житті дитини було більше позитивних і цікавих подій, ніж тих, які він бачить у віртуальному.

коллаж-min

До дня порозуміння з ВІЛ-інфікованими з 01.12.16 по 07.12.26 в центрі був проведений тиждень порозуміння з ВІЛ-інфікованими. В ході тижня були проведені:

 • Акції «Шлях до життя без СНІДу», «Ми вибираємо життя», «Червона стрічка»;
 • Відео лекторій «ВІЛ/СНІД- не потрібно боятися, потрібно знати»;
 • Виставка буклетів, порад, рекомендацій «СажиСНІДу стоп»;
 • Години спілкування «Вибери життя», «Що ми знаємо про ВІД/СНІД. Ситуації в яких ми ризикуємо»;
 • Бесіда «Бути здоровим – це модно».
 • Конкурс плакатів «Ми вибираємо життя» 

DSCN2402-min DSCN2406-minт DSCN2409-min DSCN2411-min

DSCN2419-min DSCN2425-min

DSCN2432-min DSCN2433-min

 

 

Психологічною службою до Всесвітнього дня толерантності з 16 листопада по 23 листопада 2016 року в закладі організований та проведений тиждень толерантності:

 • На загальному моніторі були продемонстровані відеоролики;
 • Проведені акції «Обійми безкоштовно», «Засвіти ліхтарик толерантності», «Я щасливий, тому,що в мене є такий друг як ти», «Пошта добрих слів», «Даруй добро»;
 • Виставка-діалог «Мистецтво жити поруч»;
 • Конкурс малюнків на тему «Як я розумію толерантність»

З учнями І-ІІ курсу проведені бесіди на теми: «Толерантність– перший крок до успішності», «Толерантна людина», «Толерантність до себе і до інших».

2-1 2-2         

2-3 2-4

 

 

16 листопада у всьому світі відзначається Міжнародний день толерантності

Його запровадили у 1996 році за рішенням Генеральної Асамблеї ООН. Саме цього дня ЮНЕСКО ухвалило Декларацію принципів терпимості. У Декларації йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри. Ця Декларація розвиває принципи, які були сформульовані ще у 1948 році у Загальній декларації прав людини.

Як заявлено в Декларації принципів терпимості, «терпимість – це те, що робить можливим досягнення миру та веде від культури війни до культури миру».

Терпимість, йдеться у статті першій, означає повагу, прийняття та правильне розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, наших форм самовираження і способів вияву людської індивідуальності. Їй сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті та переконань.

Разом із тим, прояв толерантності який співзвучне принципу поваги до прав людини, не означає терпиме ставлення до соціальної несправедливості, злочинів та правопорушень, відмову від своїх поглядів або поступку перед чужими переконаннями.

Толерантність (терпимість) означає, що кожен вільний дотримуватися своїх переконань і визнавати таке ж право за іншими.

Так, люди за своєю природою розрізняються за зовнішнім виглядом, соціальним станом, мовою, статтю, поведінкою і цінностями. Цей перелік критеріїв відмінності можна продовжувати без кінця.

Ми всі різні. Але ми всі рівні. Як говориться в чудовій рекламі «Ініціативи розмаїття» - «у нас більше спільного, ніж ви думаєте». Тож кожна людина має право жити в мирі та зберігання своєї індивідуальності. А це означає, що бути толерантним не значить залишатися пасивним перед обличчям расизму, ксенофобії, гендерної або расової дискримінації, сексизму, ейджизму, насильства тощо, або ж мовчати, коли люди стикаються із жорстоким ставленням.

Декларація принципів терпимості звертається й до держав, які мають гарантувати створення справедливого законодавства, дотримання правопорядку, судово-процесуальних та адміністративних норм. У статті 2 Декларації говориться, що для того, щоб зробити суспільство більш терпимим, держави мають ратифікувати існуючі міжнародні конвенції з прав людини, і, якщо це необхідно, розробити нове законодавство з метою забезпечення в суспільстві принципу рівних прав та можливостей для всіх груп та окремих людей. 

До цього положення варто додати, що ратифікація документів та створення законодавства це лише так назвемо «матеріальна» умова для формування реальної толерантності в суспільстві. За прикладами далеко не потрібно ходити. І сьогодні, ратифікувавши основні міжнародні документи із захисту прав людини, наша держава та суспільство ще далекі до того, щоб стверджувати, що толерантність – це ознака нашого життя. 

Впевнена, що толерантності потрібно вчитися і можна навчитися. Оскільки толерантність – це здатність людини, спільноти, держави чути і поважати думку інших, невороже зустрічати відмінне від своєї думки. Навчання починається з дітей, яких варто вчити бути просто «такими як всі», а, поважаючи інших, висловлювати свою точку зору та відстоювати власну позицію. Тож ЮНЕСКО пропонує відзначати День толерантності у навчальних закладах усіх країн-членів Організації Об’єднаних Націй.

Погодьтесь, толерантність – це привілей сильних і розумних, які не сумніваються у своїх здібностях просуватися на шляху до істини через діалог і різноманітність думок та позицій, які не боятися загубити власну індивідуальність, і які вміють поважити інших. 

У Міжнародний день толерантності підтверджується ідея про те, що різноманіття, втілене в думках, віруваннях і діях, є цінним даром, а не загрозою, і варто прагнути до побудови такого суспільства, в житті якого укорінився цей основний ідеал.

Мир не можливий без терпимості, а розвиток та демократія неможливі без миру.

Чи замислювалися ви коли-небудь над питаннями толерантності? Чи є терпиме ставлення до людей ознакою Вашої особистості? Чи відчуваєте Ви толерантне ставлення до себе?

Сьогодні варто замислитися над цим і зробити себе і світ хоч на краплину добріше та толерантніше.

 

Психологічна служба закладу проводить

профілактичну роботу з учнями то попередженню торгівлі людьми та надає рекомендації.

За оцінками Представництва міжнародної організації з міграції (МОМ), понад 160.000 українців постраждали від торгівлі людьми, починаючи з 1991 року. Торговці людьми можуть вводити в оману, використовуючи фірми з посередництва в працевлаштуванні за кордоном, туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомств, агенції шоу-бізнесу, а також оголошення, рекламу в засобах масової інформації та мережі Інтернет.

ПОДБАЙТЕ ПРО ВЛАСНУ БЕЗПЕКУ, ПЛАНУЮЧИ ПОДОРОЖ!

 • Отримайте достовірну та повну інформацію про майбутню роботу та умови проживання за кордоном.
 • Ознайомтесь з правами працівників та мігрантів у країні, до якої подорожуєте.
 • Заздалегідь подбайте про безпечне і надійне місце проживання у країні, до якої прямуєте, а також у країнах транзиту.
 • Зробіть копії всіх важливих документів (віза, закордонний та національний паспорт, страховий поліс, контракт, запрошення тощо) та зберігайте їх у безпечному місці окремо від оригіналів. Один екземпляр копій всіх документів, а також нещодавно зроблену фотокартку й контактну інформацію роботодавця, залишіть у своїх рідних та близьких.
 • Заздалегідь знайдіть та візьміть із собою контактну інформацію посольства або консульства України та інших організацій, що надають допомогу мігрантам у країні,до якої збираєтесь.

ДЛЯ ЛЕГАЛЬНОЇ РОБОТИ ВИ ПОВИННІ МАТИ:

 • дійсний закордонний паспорт;
 • відповідну робочу візу;
 • трудову угоду (контракт) із закордонним роботодавцем;
 • дозвіл на роботу в країні призначення.

Підписуйте лише документи, складені зрозумілою для вас мовою!

ЗАПАМ'ЯТАЙТЕ , ЩО:

 • Трудова діяльність за туристичною, діловою (бізнес) або гостьовою візою є порушенням закону!
 • Зазвичай неможливо оформити робочу візу через посередників. Перш ніж погоджуватися на посередництво при оформленні візи, уточніть у відповідному консульстві, чи справді це можливо і яка вартість цієї послуги!
 • Як правило, виїхати за кордон за туристичною чи гостьовою візою і вже за кордоном переоформити її на робочу неможливо!
 • У жодному разі не погоджуйтесь надавати фальшиві документи або неправдиву інформацію під час інтерв'ю зі співробітниками консульства!

Якщо Ви шукаєте роботу за допомогою посередників, з'ясуйте, чи має фірма-посередник відповідну ліцензію, перевіривши «ПЕРЕЛІК ФІРМ, ЯКІ ОТРИМАЛИ ЛІЦЕНЗІЮ НА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ЗА КОРДОНОМ»на вебсторінці Державної служби зайнятості України www.dcz.gov.ua

ПЕРЕБУВАННЯ ЗА КОРДОНОМ:

 • Довіряйте свої документи лише уповноваженим посадовим особам (працівникам прикордонних служб, поліції)
 • Зареєструйтеся в українському посольстві/консульстві в країні, де Ви плануєте перебувати.
 • Підтримуйте постійний контакт із родичами та повідомляйте їм про зміну роботи або проживання.

 

НАЦІОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛІНІЯ З ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ТА КОНСУЛЬТУВАННЯ МІГРАНТІВ

0-800-505-501

БЕЗКОШТОВНО ЗІ СТАЦІОНАРНИХ ТЕЛЕФОНІВ В УКРАЇНІ

 1. 527.527

БЕЗКОШТОВНО З НОМЕРІВ КИЇВСТАР, МТС ТА LIFE

www.stoptrafficking.org

www.migrantinfo.org.ua

Рекомендації подорожуючим та режим в'їзду до іноземних країн для громадян України від Міністерства закордонних справ (МЗС)України –

//mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/travel-advice

Гаряча лінія МЗС України для громадян України, які опинилися в надзвичайних ситуаціях за кордоном: (044) 238 16 57

 • У кожному регіоні України працюють підрозділи боротьби зі злочинами, що пов'язані з торгівлею людьми. Це спеціалізовані структури Національної поліції України, завданням яких є виявлення та припинення дій злочинців у сфері торгівлі людьми. Підрозділи сприяють поверненню до України осіб, які постраждали від торгівлі людьми за кордоном. Якщо Ви постраждали від торгівлі людьми за кордоном або в межах України, зателефонуйте за телефоном Департаменті боротьби зі злочинами, що пов'язані з торгівлею людьми Національної поліції України: (044) 374 37 84( пн.- суб. З 9.00 до 18.00)
 • У екстрених випадках та стосовно розшуку осіб, зниклих за кордоном, можна звертатися на гарячу лінію Укрбюро Інтерполу: (044) 256 12 53 (цілодобово)

 

     ДНЗ «Сумський хіміко-технологічний центр ПТО» діє соціально-психологічна служба. У складі соціально-психологічної служби працює  практичний психолог  Ошкодерова Раїса Петрівна та соціальний педагог Резнічеко Олена Олександрівна.

     Соціально-психологічна служба є структурним підрозділом ДНЗ «Сумський хіміко-технологічний центр ПТО», котрий створений із метою здійснення соціально-психолого-педагогічного супроводу навчально-виховного процесу в центрі, забезпечення оптимальних умов для розвитку особистості майбутнього фахівця.

     Соціально-психологічна служба здійснює:

 • психологічну просвіту;
 • індивідуальні та групові консультації учнів з питань навчання, розвитку і проблем життєвого самовизначення, самовиховання, взаємовідносин з однолітками;
 • адаптацію першокурсників;
 • консультування адміністрації, педагогів і батьків щодо виховання учнів, розвитку їхніх пізнавальних процесів і характеру;
 • врегулювання конфліктних ситуацій;
 • робота з обдарованими дітьми;
 • виявлення «групи ризику» (діти, що мають труднощі в навчанні, поведінці; емоційні розлади). Рекомендації батькам, вчителям, учням.
 • робота з категорійними дітьми (сиротами, напівсиротами, дітьми з малозабезпечених сімей та багатодітних сімей, дітьми, що постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС);
 • організаційно-методичну роботу;
 • зв’язки з громадськістю

КОНТАКТИ

 • 40016, м.Суми, пр-т. Свободи, 38
 • (0542) 78-99-92
 • (0542) 78-99-90 
 • email: shtc-pto@ukr.net
 • моб: 066-290-47-45

До нас можна доїхати: 

 • маршрутними таксі № 2, 17а, 21, 51, 52, 53 
 • тролейбус №15, 15а