ДНЗ «Сумський хіміко-технологічний центр ПТО»

День вишиванки — це не лише свято національної свідомості, патріотизму, а й краси та дружби. Свято національного костюму спрямоване на те, щоб зберегти історичну цінність української традиції створення і носіння вишиванок.

День вишиванки – свято національної єдності, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу, а також об’єднати українців.

Вишиванка – символ, який єднає українців незалежно від мови, якою вони спілкуються, віросповідання чи політичних поглядів.

20 травня 2021 року здобувачі освіти та педагогічний колектив долучилися до флешмобу «Дню вишиванки – бути!»

0001

0002

 

0003

0004

-

З 19.04.2021 року в ДНЗ "Сумський хіміко-технологічний центр ПТО"  розпочався Тиждень ПСИХОЛОГІЇ онлайн, який триватиме з 19 по 23 квітня. Протягом тижня психологічна служба пропонує виконувати цікаві вправи та завдання. Чекаємо від учнів, педагогів, батьків активної участі та зворотнього зв’язку.

 

План проведення онлайн-тижня психології

 

 

0001

16 КВІТНЯ — ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ДИТЯЧИМ РАБСТВОМ

Ця дата була обрана на згадку про вбивство юного  пакистанця Ікбала Масіха, вбитого у віці 12 років за те, що він повстав проти життя в рабстві.

Сьогодні у світі:

- 158 мільйонів дітей змушені працювати, 73 000 - у небезпечних умовах;

- 1 мільйон дітей працюють на шахтах чи будівельних майданчиках;

- 9 мільйонів примушені до  рабства.

Багато людей часто плутають дитяче рабство з дитячою працею, але воно набагато гірше. Хоча дитяча праця шкідлива для дітей і перешкоджає їхній освіті та розвитку, дитяче рабство виникає, коли дитину експлуатують заради отримання вигоди. Ця категорія може включати торгівлю дітьми, дітей-солдатів, шлюб з дітьми та домашнє рабство дітей

У 1919 році Міжнародна організація праці прийняла першу Конвенцію про мінімальний вік приймання дітей на роботу в промисловості (Вашингтон), якою мінімальний вік роботи на промислових підприємствах встановлено –  14 років. Далі були схожі Конвенції: про мінімальний вік допуску дітей на роботу в морі (Генуя – 1920 рік); про мінімальний вік допуску дітей до роботи в сільському господарстві (Женева – 1921 рік); про мінімальний вік допуску дітей до роботи на непромислових роботах (Женева – 1921 рік). В основному, йшлося про допуск до роботи дітей віком від 12 років. Як бачимо, дані документи були прийняті задовго до Декларації прав дитини ( 1959 рік) та Конвенції ООН про права дитини (1989 рік). Всі згадані документи ратифіковані Україною.

Відповідно до згаданих цих документів забороняється залучення дітей до найгірших форм дитячої праці, а саме:

1) усі форми рабства або практика, подібна до рабства, зокрема, продаж дітей та  торгівля ними, боргова залежність, а також примусова чи обов’язкова праця, включаючи примусове чи обов’язкове вербування дітей для використання їх у збройних конфліктах;

2) використання, вербування або пропонування дитини для зайняття проституцією, виробництва порнографічної продукції чи порнографічних вистав;

3) використання, вербування або пропонування дитини для незаконної діяльності;

4) робота, яка за своїм характером чи умовами, в яких вона виконується, може завдати шкоди фізичному або психічному здоров’ю дитини.

Кримінальним кодексом України, зокрема статтею 150, передбачено кримінальну відповідальність за експлуатацію дитини, яка не досягла віку, з якого законодавством дозволяється працевлаштування, шляхом використання її праці та за такі ж дії, вчинені щодо кількох дітей або якщо вони спричинили істотну шкоду для здоров’я, фізичного розвитку або освітнього рівня дитини, або поєднані з використанням дитячої праці в шкідливому виробництві, що карається арештом до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Такі ж самі дії вчинені організованою групою караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Тож варто пам’ятати:  діти повинні в першу чергу навчитися, а не працювати! Піклування про підростаюче покоління, його майбутнє – головний обов’язок батьків, суспільства та держави.

0002

0001

0001

0002

0003

0004

Карантин в країні та  закладі профтехосвіти, а саме ДНЗ «Сумський хіміко-технологічний центр ПТО» став основною проблемою.

У багатьох учнів, батьків, пед. колективу виникає багато запитань як психологічного, так і навчального характеру.

Наш навчальний заклад повністю перейшов на дистанційну форму навчання.\

 Багато відповідей ви можете знайти на нашому сайті закладу, viber, e-mail.

НАГАДУЄМО!!!  Робота практичного психолога та соціального педагога перейшла в режим дистанційних консультацій, перегляду відео матеріалів через соціальні мережі  

0001

Під час " корона вірусу" багато людей відчувають тривогу, а навіть панічні атаки. Тому дуже важливо знати як справлятися з проявами тривоги.

Досить поширеним наслідком тривоги є безсоння чи періодична паніка.

Триво́га — негативно забарвлена емоція, що виражає відчуття невизначеності, очікування негативних подій, важко визначені передчуття. На відміну від причин страху, причини тривоги зазвичай не усвідомлюються, але вона попереджує участь людини в потенційно шкідливій поведінці, чи стимулює його до дій з підвищення ймовірності благополучного закінчення подій.

Одним із засобів подолання тривоги є:

•        Чітка організація сну. За 2 години до сну вимкнути телевізор, гаджети тощо. Можна почитати книгу, послухати спокійну музику, медитувати. За 30 хвилин до сну провітрити кімнату.

 

•        Контроль дихання. Виконати наступне: глибокий вдих ( вдихаючи, повільно рахуємо до 8), затримка дихання (повільно рахуємо до 4), повільно видихаємо (повільний рахунок до 10), до повного звільнення легень від повітря, затримка дихання (повільно рахуємо до 4). Глибокий вдих і повторюємо вправу. Кількість повторів - від 2 циклів до 5.

•        Свіже повітря. Прогулянка на свіжому повітрі знижує рівень тривоги, також корисними будуть фізичні вправи.

•        Подивіться щось смішне. Гумор викликає сміх, а той у свою чергу вивільняє дофамін у наше тіло і зменшує рівень гормону стресу, який пов'язаний з тривогою

•        Візуалізуйте. Знайдіть хвилинку, щоб уявити собі безпечне місце і себе в ньому. Якщо це пляж, то пригадайте як гарно ходити по піску, слухати звук хвиль та ніжитися на сонці. Це безпечне місце викличе у вас позитивні спогади, які теж збільшать рівень дофаміну в крові та заспокоять вас.

•        Заохочуйте себе. Коли вам вдалося пройти повз вашу тривогу і зробити завдання, винагороджуйте себе. Це стимулюватиме вас домогтися успіху в майбутньому.

 

Бережіть себе, і залишайтеся здоровими!

9 лютого 2021 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.

День безпечного Інтернету (SID/ДБІ) запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю. Центр кращого Інтернету представляє Національний комітет Дня безпечного Інтернету в Україні.

 

 

 

Щороку 21 січня світ відзначає одне з найбільш ніжних і теплих свят – Міжнародний день обіймів.

Свято належить до числа молодих, адже виникло близько трьох десятиліть тому. Вважається, що свій початок воно бере зі студентського середовища.

Суть свята полягає в тому, що під час дружніх обіймів люди обмінюються душевним теплом. Тому, згідно з традицією, цього дня прийнято обіймати родичів та друзів, а також навіть незнайомих людей.

0002

0001

Міжнародний день людей з інвалідністю – Міжнародний день ООН, встановлений резолюцією A/RES/47/3 Генеральної Асамблеї ООН 14 жовтня 1992 року, який відзначається щорічно 3 грудня.

     Генеральна Асамблея закликала держави проводити подальшу інтеграцію осіб із інвалідністю в життя суспільства. Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.

0001

Міжнародний день боротьби за скасування рабства відзначається щорічно 2 грудня у межах акції “16 днів проти насильства”. Дата обрана не випадково, саме 2 грудня 1949 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами.

0001

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства" з нагоди відзначення 25 листопада - Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками; 1 грудня - Всесвітнього дня боротьби із СНІДом; 2 грудня - Міжнародного дня боротьби за скасування рабства; 6 грудня - річниці з дня "Монреальської різанини"; 10 грудня - Міжнародного дня прав людини.

001

0002

 

0004

0003

16 листопада світ святкує Міжнародний день толерантності. Сьогодні толерантність – яскравий показник ступеню демократичності кожної держави й одна з умов її розвитку. Політична толерантність є основою для плідних міжнародних відносин.

Для того, щоб досягти успіху у власному житті, не витрачати сил на конфлікти, «побутові війни», кожному доцільно сформувати у собі толерантність як рису характеру. Для цього необхідно:

        бути готовими до того, що всі люди різні – не кращі й гірші, а просто різні;

    навчитися сприймати людей такими, якими вони є, не намагаючись змінити в них те, що нам не подобається;

        цінувати в кожній людині особистість і поважати її думки, почуття, переконання незалежно від того, чи збігаються вони з нашими;

        зберігати «власне обличчя», знайти себе і за будь-яких обставин залишатися собою.

0001

0002

 

0003

0004

0005

0006

0007

0008

18 жовтня – Європейський день протидії торгівлі людьми Європейський день протидії торгівлі людьми започаткований 18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.

0001

0002

 

А зараз, всі дістаньте свої мобільні телефони і введіть короткий номер

527 безкоштовний для всіх абонентів.

Нехай з вами ніколи не трапиться біди!

КОНТАКТИ

  • 40016, м.Суми, пр-т. Свободи, 38
  • (0542) 78-99-92
  • (0542) 78-99-90 
  • email: shtc-pto@ukr.net
  • моб: 066-290-47-45

До нас можна доїхати: 

  • маршрутними таксі № 2, 17а, 21, 51, 52, 53 
  • тролейбус №15, 15а