ДНЗ «Сумський хіміко-технологічний центр ПТО»

0001

        Учні групи №26 за професією «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення» Павло Голик, Артем Деряга, Дмитро Зацарний (викладач Олександр Володимирович Михайловський) стали переможцями ІV етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої». Їх історичне дослідження «Павло Іванович Зайцев: повернення з небуття відомого у світі сумчанина-шевченкознавця» визнано найкращим у номінації «Історія України та державотворення».

         Учнівський та педагогічний колективи центру вітають хлопців та їх наставника з перемогою. Щиро радіємо успіху, адже ця перемога – черговий доказ результативності участі учнів закладу в цьому Конкурсі. У 2012 та 2015 роках уже були визнання в загальнонаціональному етапі в номінаціях «Література» та «Історія України та державотворення».

         Бажаємо учням та викладачу подальших успіхів і перемог у конкурсних випробуваннях.

                                                                                    Уперед! Так тримати!

0001

Кондитерська справа – це не тільки прекрасна професія, але й справжнє мистецтво. Це світ, у якому можна безмежно творити й фантазувати, відкриваючи все нові грані солодкої естетики. Що може бути краще, ніж гарно прикрашені торти, тістечка, рулети, печиво?! Сьогодні дуже актуальним є питання саме оздоблення кондитерських виробів. Жодне свято не обходиться без тортів, капкейків, пряників, а тому дуже важливо навчитись оригінально та сучасно їх оздоблювати. Адже талант майбутнього фахівця – це не спадок, що йому дістався, а наполегливий пошук нових знань, умінь, рішень.

Проявити свою фантазію та втілити її в життя учні групи №31 з професії «Кухар; кондитер» мали змогуна показовому уроці з теми «Приготування глазурі та сиропу для глазурування. Оздоблення борошняних кондитерських виробів», який провела майстер виробничого навчання Мельнікова А.М.

Урок передбачав використання інноваційних технологій, а також ознайомлення з особливостями новітніх тенденцій у галузі кондитерського виробництва.

Особистий показ майстра технології приготування глазурі та сиропу для глазурування надав можливість учням засвоїти алгоритм роботи, закріпити уміння та навички під час оздоблення (розпису) медово-імбирних пряників.

0001

0002

 

0003

0004

0005

0006

0007

 

0001

 

             2 та 4 березня 2020 року була проведена профорієнтаційна робота з учнями 11, 10 класу КУ Сумської ЗОШ №4 СМР та Підліснівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Степанівської селищної ради Сумського району Сумської області, майстром виробничого навчання Басенко Мариною Миколаївною.

0001

0002

 

0003

0004

0005

0006

0007

0008

 

    27 лютого 2020 р. викладачем фізики Расенко О.М. було проведено показовий урок у групі №31 «Історія вивчення будови атома. Ядерна модель атома. Постулати Бора.» Під час уроку учні ознайомилися з відомими їм фактами з курсу фізики 9 класу на більш ґрунтовному рівні, акцентували увагу на зміні уявлень людства про будову атома, аналізували різні моделі, робили висновки з результатів досліду. За допомогою різних методів і форм роботи («мозковий штурм», «виправ помилку») учні працювали як індивідуально, так і в групах. Формувалися предметні та самоосвітні компетентності: наукове розуміння природи, розвиток умінь спостерігати, аналізувати, висувати гіпотези, робити висновки. Складний матеріал був викладений за допомогою вдалих порівнянь, цікавих фактів і візуалізації у вигляді презентації.

0001

0002

 

0003

0004

 

27 лютого наш заклад гостинно зустрічав добрих сусідів – учнів школи №6.

         Юнаки та дівчата з цікавістю знайомилися з професіями, за якими ведеться підготовка у центрі. Увазі учнів пропонувалися майстер – класи, беручи участь у яких, діти намагалися освоїти ази різних професій: слюсарів – ремонтників, зварників, кухарів, операторів з обробки інформації та інші. З особливим задоволенням брали участь у квестах, приємними несподіванками були подарунки.

         Дев’ятикласники разом зі своїм класним керівником з гарним настроєм залишали заклад та виявили бажання завітати на день відкритих дверей.

0001

0002

 

0003

0004

0005

0006

0007

 

Неможливо уявити собі завершення зими без традиційного масляного тижня, за який кожен справжній українець встигає з’їсти таку кількість смачних млинців, що вистачить на весь рік.

         Наш заклад теж дотримується народних традицій та свят. Саме тому 26 лютого учні й педагоги зібралися на подвір’ї на Масляну, щоб провести зиму та зустрічати весну. У програмі свята – цікаві конкурси, веселі розваги, жарти, весняні пісні.

         Головні герої свята – млинці, смачні, рум’яні, як сонце. З душею та любов’ю їх приготували учні й майстри кухарів. Із задоволенням ними смакували й гості нашого свята, учні сусідніх шкіл та мешканці нашого мікрорайону.

         Сподіваємося, що свято всім сподобалося і подарувало гарний настрій надовго.

0001

0002

 

0003

0004

0005

0006

0007

0008

0009

0010

 

001

 

         Вибір професії для кожної молодої людини – це вибір свого місця в житті, подальшого шляху навчання і праці. 24 лютого 2020 року для свідомого вибору професії профорієнтатором Новіковою Л.М. та практичним психологом Ошкодеровою Р.П. з учнями КУ Сумської ЗОШ № 13 було проведено заняття з елементами тренінгу «Світ професій»

0001

0002

 

0003

 

 

Професійна орієнтація повинна мати системний характер і включати професійну інформацію, професійну консультацію, професійну діагностику та професійну адаптацію.

 

Профорієнтаційна робота – одна з найважливіших складових виховного процесу, тому потребує особливої уваги, бо від успішності її залежить майбутнє наших дітей.

 

Профорієнтаційна робота серед учнів випускних класів передбачає формування у них професійної перспективи життєвих планів, спрямованих на вибір професії і ствердження себе як суб'єкта професійної діяльності.

 

З цією метою, 24 лютого 2020 року, профорієнтатори ДНЗ «Сумський хіміко-технологічного центр професійно технічної освіти», а саме майстри Бричка О.І. та Безкоровайна І.М., а також викладач Каблюк А.А. провели з учнями 9Г класу КУ ССШ №23 тренінг « Світ професій».

 

Цього ж дня також був проведений тренінг в КУ Сумський НВК №16 СМД для випускників 11 класу. Учні брали активну участь у заході, обговорювали всі перспективи та недоліки сучасного ринку праці, висловлювали свою точку зору, щодо вибору професії навчального закладу. Були надані рекомендації про шляхи правильного вибору майбутньої професійної діяльності.

0001

0002

0003

0004

0005

0006

0007

 

 

21.02.2020 майстри виробничого навчання Бричка Олена Іванівна, Безкоровайна Ірина Миколаївна та практичний психолог Ошкодерова Раїса Петрівна зустрілись з випускниками 11 класу у школі № 3. Було проведено профорієнтаційне заняття з елементами тренінгу на тему: «Світ робітничих професій». Профорієнтатори провели заняття на прикладі професій, яким навчають у центрі, демонструючи аналітичний підхід до вибору професійної діяльності у майбутньому.

         Випускники узяли активну участь у обговоренні переваг і недоліків жодної запропонованої професії, ділились своїми враженнями та здійснювали творчий підхід до вибору подальшої професійної діяльності.

0001

0002

 

0003

0004

0005

 

Майбутнє нашої країни – це молодь. Саме від вибору та праці молодих залежить чи буде Україна процвітаючою та зручною для працевлаштування в майбутньому.

Причетність до такої справи – це велика честь і велика відповідальність. Перш ніж зробити остаточний вибір професії, юнакам та дівчатам треба добре подумати, покласти на шальки терезів усі «за» і «проти»: модна спеціальність чи гарантоване працевлаштування. А ще прислухатися до парад експертів, які стверджують – на ринку праці затребувані робітничі професії.

Свій світ професій презентував і наш навчальний заклад. 20 лютого до центру завітали випускники 9-х класів шкіл м.Суми №9, №2, №6, щоб познайомитися з професіями, за якими ведеться підготовка у центрі.

Учні взяли активну участь у квесті «Шлях до професії», під час якого знайомилися з такими професіями як «слюсар – ремонтник; електрозварник ручного зварювання», «лаборант хімічного аналізу; апаратник», «електрогазозварник», «кухар; кондитер», «оператор з обробки інформації та програмного забезпечення; асистент референта». Учні переглядали майстер-класи, гідно виконували завдання квесту, власноруч виготовляли вироби з металу, фарбували, перетворюючи його на потрібну річ чи витвір мистецтва. Смаколики чекали учнів від кухарів; кондитерів за участь у квесті. Приємно вразили учнів та їх класних керівників і подарунки від операторів комп’ютерної галузі. Це настінні календарі з фотографіями класу під час перебування їх у центрі.

Задоволені та з гостинцями залишили гості наш заклад говорили, говорили що обов’язково завітають до нас ще із своїми друзями.

Учнів цікавили не лише майстер – класи, але й виховний захід, присвячений Дню Героїв Небесної Сотні. Бажання побувати на заході, та екскурсії у музеї центру виявили учні та їх керівники зі шкіл м.Суми №1, №21, №25, №23, №17.

Всього в цей день у закладі перебувало 128 учнів шкіл нашого міста.

Сподіваємося на нові цікаві зустрічі!

0001

0002

03

04

05

06

07

 
 

З метою виховання в учнівської молоді патріотичної свідомості 20 лютого 2020 року в актовій залі ДНЗ «Сумський хіміко-технологічний центр ПТО» відбулася година-реквієм «Їх прийняло небо, лишивши списки…», присвячена вшануванню пам'яті Героїв Небесної Сотні, полеглих бійців АТО та учнів центру, яким присвоєно звання «Почесний громадянин міста Суми» Андрі Руслану та Герою України Табалі Сергію.

На захід були запрошені волонтер, полковник Микола Васильович Киченко та ветеран АТО Олег Володимирович Литвиненко.

Про непрості будні волонтерів розповів полковник, воїн-афганець Киченко М.В., який передав вдячність від воїнів сумчан, учасників бойових дій, своїм землякам, що допомагають вистояти їм у цей непростий час. Учасник бойових дій, ветеран АТО Олег Володимирович Литвиненко поділився спогадами про нелегкі військові будні воїнів на сході країни. Трагічні події в країні турбують, викликають співчуття та не залишають байдужим жодного з нас. У вирі військових подій кожен вболіває за загиблими рідними, друзями та земляками.

Учні, педагоги та гості центру вчителі та учні загальноосвітніх шкіл № 1,17,23,25,27 з цікавістю слухали схвильовані розповіді, патріотичні пісні та переглядали відеоматеріали.

Світла пам'ять про полеглих героїв назавжди залишиться в серцях кожного з нас.

Вічна слава героям...

0001

0002

 

0003

0004

0005

0006

 

КОНТАКТИ

  • 40024, м.Суми, вул. Прокоф`єва, 38
  • (0542) 63-55-86
  • (0542) 36-51-59 
  • email: shtc-pto@ukr.net
  • fax: 63-55-86

До нас можна доїхати: 

  • маршрутними таксі № 2, 9, 17а, 21, 51, 52, 53 
  • тролейбус №15, 15а