ДНЗ «Сумський хіміко-технологічний центр ПТО»

         У гуртожитку Центру була проведена виховна година з циклу "Захисти навколишнє середовище" на тему: "Екологічна криза". З метою виховання дбайливого відношення до природи та навколишнього середовища, учнів було залучено до озеленення клумб навколо гуртожитку.

001

002

0001

За рекомендацією Міжнародної організації праці девіз цьогорічного заходу – «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи безпеки та здоров’я на роботі (БЗР)».

З історії започаткування свята.

Ідея проведення Всесвітнього Дня охорони праці бере початок від Дня вшанування пам’яті працівників, які загинули на роботі. Він вперше був організований американськими та канадськими робітниками у 1989 році.

У 1996 році Міжнародна організація праці (МОП) приєдналась до ініціативи Міжнародної конференції вільних профспілок про визнання 28 квітня всесвітнім Днем охорони праці, який вперше офіційно був відзначений у 2003 році.

Міжнародна організація праці першою заявила, що економічні, соціальні та культурні права так само важливі для людини, як і громадські та політичні. Дотримання Конвенцій і Рекомендацій МОП забезпечує право кожного працівника, на кожному робочому місці на здорові та безпечні умови праці.

У 2009 році Всесвітній день охорони праці співпадав з 90 річчям утворення Міжнародної організації праці, який відзначався в усьому світі, а також в Україні під гаслом: «90 років діяльності МОП за соціальну справедливість».

Метою Дня охорони праці було привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, виявити на скільки створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню смертності на робочих місцях. З огляду на тяжкість наслідків від нещасних випадків і захворювань, пов’язаних з працею на виробництві, та зважаючи на необхідність створення належних умов праці для людини за принципом пріоритетності її життя та здоров’я, Міжнародна організація праці (МОП) щороку відзначає Всесвітній день охорони праці.

З часом цей день об'єднує усіх, хто прагне зробити роботу людини більш безпечною для її здоров'я та життя. В офіційних заходах, присвячених цьому святу, зазвичай беруть участь керівники великих компаній, промислових гігантів, громадських організацій і т.д.

Згідно з Указом Президента України від 18 серпня 2006 р. № 685/200 «Про день охорони праці» встановлено національний День охорони праці. Він проводиться 28 квітня на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та галузей економічної діяльності України.

0001

Презентація Чорнобиль 2021

Екологічна криза і людина. Саме цю тему класний керівник Новікова Л.М. обговорювала зі своїми учнями групи №28 на виховній годині. Зверталася увага учнів на екологічне становище нашої планети Земля, на розвиток і збереження природних ресурсів. Кожен мав змогу висловити власну думку щодо вибору свого місця в суспільстві, навколишньому світі. Любити, відчувати, розуміти природу у всіх її проявах має бути найвищою чеснотою людини… Вибір – за нами!

0001

0002

0003

9 березня вся Україна вшановує та згадує життя і творчість Т. Г. Шевченка. Ми теж долучилися до святкування 207 річниці з Дня народження великого українського поета. У бібліотеці закладу бібліотекарем Серпеніновою Н.О. була проведена літературна година на тему "Шевченко і Сумщина"

0001

0002

0003

0004

0001

            Життя людини – найважливіша цінність. Саме цю тему класний керівник Новікова Л.М. обговорювала зі своїми учнями групи №28 на виховній годині. Кожен мав змогу замислитись над сутністю життя та висловити власну думку… Бажаємо своїм вихованцям щасливого, успішного майбутнього!

0001

0002

 0003

0004

0005

2 лютого 2021 року була проведена вікторина «Зварник-ерудит» у межах декади промислово-енергетичних професій серед учнів групи №38 з професії «Електрозварник ручного зварювання». Учасникам було запропоновано питання в ігровій формі з основних тем курсу: класифікація основних видів зварювання, основні поняття та визначення зварних з'єднань, металургійні процеси при зварюванні, джерела живлення дуги, маркування та хімічний склад сталі, електровимірювальні прилади, безпека праці при виконанні зварювальних робіт. Перемогу виборов Приходько Андрій з рахунком 9 (із 10) балів. Кращі результати показали Федоренко Богдан, Заєць Віталій – по 8 балів.

Бажаємо нашим учням легких перемог і подальших досягнень в оволодінні професією!

0001

0002

0003

25-26 лютого у рамках проекту «Упровадження інтегрованого навчання при підготовці кваліфікованих робітників з професій «Кухар», «Кондитер» був проведений обласний конкурс «Cook’N’Batle» з приготування страв української кухні серед закладів професійної (професійно-технічної) освіти Сумщини.

За перемогу в віртуальному конкурсі змагалися 21 учень та 20 майстрів виробничого навчання закладів освіти області.

Наш заклад представляли учениця Валерія Тітаренко та майстер виробничого навчання Альона Мельнікова. Їх виступ був цікавим, змістовним, сучасним. За підсумками конкурсу вони ввійшли в десятку учасників фінальних кулінарних змагань. Вітаємо та бажаємо перемоги у фіналі!!!

 

00001

00002

00003

0004

0005

 

0001

22.02.2021 відбувся показовий урок з предмету «Спецтехнологія» у групі №38 з теми «Приклади наплавлення інструментів і деталей з вуглецевих та конструкційних сталей» за професією «Електрозварник ручного зварювання». Викладач спецпредметів Новікова Людмила Миколаївна ознайомила учнів з прикладами наплавлення інструментів і деталей з вуглецевих та конструкційних сталей. Під час уроку були використані різні форми та методи роботи. Урок був цікавим, змістовним, професійним.

Під час аналізу й обговорення уроку аналіз уроку поєднувався з практичними рекомендаціями, які надавала методист закладу. Як показує досвід, такі заходи спонукають кожного викладача та майстра виробничого навчання до підвищення свого фахового рівня, сприяють взаємному збагаченню членів педагогічного колективу педагогічними знахідками, дають змогу молодим викладачам вчитися педагогічної майстерності у старших і досвідченіших колег, забезпечують підтримання у педагогічному колективі духу творчості.  

0001

0002

0003

Здобувачі освіти закладу долучилися до участі в обласному флешмобі «Профтехнічна освіта Сумщини читає Лесю Українку»

Будь-який досвід розпочинається зі звичайної гри, з бажання подивитися, а що там, з іншого боку. Тому не треба боятися пробувати все на дотик і на смак, експериментувати, робити, на перший погляд, безглузді речі, які потім можуть стати основою наших професійних інтересів. Чи знаєте ви, що знамениті конструктори починали зі звичайних дерев’яних моделей, письменники спочатку просто копіювали чужі твори, а художники – перемальовували чиїсь малюнки. Важливо не те, що ми робимо, а з яким захопленням втілюємо у життя свої мрії.

Дозвілля – це величезне набуття сучасної людини, це можливість займатися тим, що вам подобається. Саме тому з великим задоволенням мешканці гуртожитку відвідують гурток флористики під керівництвом Лаврик О.М., фахівця обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.

Заняття "hand-made" мистецтвом сприяє творчому мисленню, розвитку фантазії та здатності до швидкої оцінки ситуації. Виготовляючи предмети своїми руками, учні починають замислюватися над процесом їх створення та вкладають в нього свою душу та любов. За допомогою цього мистецтва, навіть найбільш непересічна ідея здатна перетворитися в екстраординарну композицію, наділену безмежною фантазією.

Учні вдячні Олені Олексіївні за прекрасну можливість творити красу власними руками.

0001

0002

0003

0004

20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні.

Цього дня ми вшановуємо пам’ять тих громадян, завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави під час подій Революції Гідності, тих, хто ціною власного життя захищав ідеали демократії, відстоював права та свободи людини, європейське майбутнє України. Гідність, свобода, відвага, єдність, честь – стали одними з головних об'єднавчих цінностей Революції Гідності.

Майдан перестав бути назвою місцевості. Він став символом Свободи. Саме тому, Революцію Гідності, як і протестний рух 2004 року, і Революцію на граніті, можна вважати продовженням Української революції, визвольних змагань часів Другої світової війни.

Революція Гідності стала наймасштабнішим протестом у новітній історії України, боротьбою українських громадян за свої права і демократичний європейський вибір.

«Небесною Сотнею» називають загиблих учасників Революції Гідності. Герої Небесної Сотні – уособлення людської, громадянської та національної відваги й самовідданості.

Євромайдан увійшов в історію України як символ і взірець жертовності, патріотизму та героїзму. Він укотре підтвердив те, що у найкритичніші та найважливіші періоди нашої історії знайдуться герої, ладні пожертвувати власним життям заради майбутнього України як незалежної демократичної держави. Саме на 20 лютого припадає пік розстрілів Героїв Небесної Сотні у центрі Києва. Цього дня у середмісті столиці загинуло та отримало смертельні поранення близько 50 осіб.

Революція Гідності засвідчила: українці не просто обрали шлях до Європи, а й готові за нього боротися, відстоюючи власні права та свободи. У світі Україну почали сприймати як державу з власною самобутністю, історією та гідністю, і, головне, державу, яка здатна захистити суверенітет.

Пам'ятаємо, пишаємося, схиляємо голови. Віримо у світле майбутнє вільної європейської України!

0001

КОНТАКТИ

  • 40016, м.Суми, вул. Прокоф`єва, 38
  • (0542) 78-99-92
  • (0542) 78-99-90 
  • email: shtc-pto@ukr.net
  • fax: 78-99-92

До нас можна доїхати: 

  • маршрутними таксі № 2, 17а, 21, 51, 52, 53 
  • тролейбус №15, 15а