План заходів в роботі психолога, присвячений акції «16 днів проти насилля» ( з 25.11 – 10.12.2023 )
Фото з тренінгу для викладачів по темі " Запобігання вигоранню. Техніки зняття високої емоційної напруги".
Головним завданням психологічної служби є психологічна підтримка учасників освітнього процесу. У межах проєкту «Завжди поруч» у ДНЗ «Сумський хіміко-технологічний центр професійно-технічної освіти» практичним психологом Кияницькою А.Д. та соціальним педагогом Мороз І.О. було проведено заняття з педагогами з теми «Зменшуємо напругу», на якому були використані такі вправи як «Рецепт гарного настрою», «Ресурсна вправа», «Мандало-терапія», що є однією з різновидів арт-терапії і допомагає краще зрозуміти себе і проникнути в глибини своєї підсвідомості. З метою формування стресостійкості у педагогів було проведено бесіду з елементами тренінгу «Як уникнути вигорання?».
З 01.12-10.12 у закладі проводився тиждень порозуміння з ВІЛ – інфікованими. Протягом якого проходили такі заходи:
Усі учасники освітнього процесу мали змогу прикріпити червону стрічку як символ боротьби зі СНІДом та символ співчуття, підтримка та надії на прекрасне майбутнє без СНІДу.
З 12.11 по 17.11 проведено ТИЖДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ.
Впродовж тижня робота психологічної служби була спрямована на підвищення настрою учасників освітнього процесу, створення ситуаційного успіху для невпевнених здобувачів освіти, та розкриття творчого потенціалу обдарованих дітей, потребу злагоди, повагу до інших людей інших думок, дотримання своїх переконань і визначення такого ж права за іншими.
Отже, можна зробити висновок, що Толерантність врятує світ. Так як визначалися людські якості та чесноти, які необхідні для мирного життя на планеті.
З 23.04 по 27.04 2018 р. психологічною службою закладу був організований та проведений тиждень психології, що включав у себе: пізнавальні відеоролики з матеріалами цікавої психології, практичні заняття «Такий лише я один», заняття з елементами тренінгу «Збережемо та зміцнемо здоров’я педагога», психологічні вправи з учнями закладу «Шлях до успіху», «Кольорова країна», «Моє психологічне здоров’я», виставка-огляд учнівських робіт «Мотиватори», круглий стіл «Пізнай себе».
Дякуємо всім, хто прийняв активну участь у заходах.
З 16 по 23 листопада психологічною службою закладу був організований тиждень толерантності, участь у якому взяли учнівський та педагогічний колектив.
Розпочався тиждень з презентації на центральному моніторі «Толерантністьу нашому житті» та відео-інтерв’ю «Що ви знаєте про толерантність», які підготувало учнівське самоврядування центру.
Протягом тижня з учнями проводилися бесіди, практичні заняття та тренінги про «Толерантність», були організовані виставка плакатів «Обличчя толерантності», конкурс настінних листівок «Реклама толерантності», акції «Дерево толерантності», «Подаруй смайлик», акція-квест «Колекція добрих справ», у якій прийняли участь не тільки учні, а й педагогічні працівники.
Програма тижня була насиченою і цікавою. Усі учасники навчально-виховного процесу отримали заряд позитивної енергії та, сподіваємося, успішно будуть реалізовувати принципи толерантності у сучасному житті.
До Європейського Дня боротьби з торгівлею людьми (з 11.10.2017 по 17.10.2017) психологічною службою закладу проведено:
- керований перегляд відеофильму «Станція призначення- життя» зучнями нового набору;
- конкурс малюнків «Тенета торгівлілюдьми»;
- практичне заняття «Як підвищити рівень усвідомлення проблеми торгівлі людьми»;
-тренінгове занят «Особиста гідність»;
- диспут «Робота за кордоном. За і проти»
З 24 квітня по 28 квітня 2017 року
В закладі психологічною службою був організований тиждень психології.
В рамках тижня були проведені наступні заходи:
Дякуємо всім за участь та бажаємо психічного здоров’я, наснаги, толерантних людей навколо та багато позитивних моментів у житті!
З метою профілактики комп’ютерної залежності в учнівському колективі психологічною службою проведені практичні заняття, бесіди, диспути, круглий стіл.
На сьогодні головною причиною виникнення комп'ютерної залежності у дітей психологи вважають недостатнє спілкування і взаєморозуміння з батьками, однолітками і значущими людьми.
Зробимо ж так, щоб в реальному житті дитини було більше позитивних і цікавих подій, ніж тих, які він бачить у віртуальному.
До дня порозуміння з ВІЛ-інфікованими з 01.12.16 по 07.12.26 в центрі був проведений тиждень порозуміння з ВІЛ-інфікованими. В ході тижня були проведені:
т
Психологічною службою до Всесвітнього дня толерантності з 16 листопада по 23 листопада 2016 року в закладі організований та проведений тиждень толерантності:
З учнями І-ІІ курсу проведені бесіди на теми: «Толерантність– перший крок до успішності», «Толерантна людина», «Толерантність до себе і до інших».
16 листопада у всьому світі відзначається Міжнародний день толерантності
Його запровадили у 1996 році за рішенням Генеральної Асамблеї ООН. Саме цього дня ЮНЕСКО ухвалило Декларацію принципів терпимості. У Декларації йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри. Ця Декларація розвиває принципи, які були сформульовані ще у 1948 році у Загальній декларації прав людини.
Як заявлено в Декларації принципів терпимості, «терпимість – це те, що робить можливим досягнення миру та веде від культури війни до культури миру».
Терпимість, йдеться у статті першій, означає повагу, прийняття та правильне розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, наших форм самовираження і способів вияву людської індивідуальності. Їй сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті та переконань.
Разом із тим, прояв толерантності який співзвучне принципу поваги до прав людини, не означає терпиме ставлення до соціальної несправедливості, злочинів та правопорушень, відмову від своїх поглядів або поступку перед чужими переконаннями.
Толерантність (терпимість) означає, що кожен вільний дотримуватися своїх переконань і визнавати таке ж право за іншими.
Так, люди за своєю природою розрізняються за зовнішнім виглядом, соціальним станом, мовою, статтю, поведінкою і цінностями. Цей перелік критеріїв відмінності можна продовжувати без кінця.
Ми всі різні. Але ми всі рівні. Як говориться в чудовій рекламі «Ініціативи розмаїття» - «у нас більше спільного, ніж ви думаєте». Тож кожна людина має право жити в мирі та зберігання своєї індивідуальності. А це означає, що бути толерантним не значить залишатися пасивним перед обличчям расизму, ксенофобії, гендерної або расової дискримінації, сексизму, ейджизму, насильства тощо, або ж мовчати, коли люди стикаються із жорстоким ставленням.
Декларація принципів терпимості звертається й до держав, які мають гарантувати створення справедливого законодавства, дотримання правопорядку, судово-процесуальних та адміністративних норм. У статті 2 Декларації говориться, що для того, щоб зробити суспільство більш терпимим, держави мають ратифікувати існуючі міжнародні конвенції з прав людини, і, якщо це необхідно, розробити нове законодавство з метою забезпечення в суспільстві принципу рівних прав та можливостей для всіх груп та окремих людей.
До цього положення варто додати, що ратифікація документів та створення законодавства це лише так назвемо «матеріальна» умова для формування реальної толерантності в суспільстві. За прикладами далеко не потрібно ходити. І сьогодні, ратифікувавши основні міжнародні документи із захисту прав людини, наша держава та суспільство ще далекі до того, щоб стверджувати, що толерантність – це ознака нашого життя.
Впевнена, що толерантності потрібно вчитися і можна навчитися. Оскільки толерантність – це здатність людини, спільноти, держави чути і поважати думку інших, невороже зустрічати відмінне від своєї думки. Навчання починається з дітей, яких варто вчити бути просто «такими як всі», а, поважаючи інших, висловлювати свою точку зору та відстоювати власну позицію. Тож ЮНЕСКО пропонує відзначати День толерантності у навчальних закладах усіх країн-членів Організації Об’єднаних Націй.
Погодьтесь, толерантність – це привілей сильних і розумних, які не сумніваються у своїх здібностях просуватися на шляху до істини через діалог і різноманітність думок та позицій, які не боятися загубити власну індивідуальність, і які вміють поважити інших.
У Міжнародний день толерантності підтверджується ідея про те, що різноманіття, втілене в думках, віруваннях і діях, є цінним даром, а не загрозою, і варто прагнути до побудови такого суспільства, в житті якого укорінився цей основний ідеал.
Мир не можливий без терпимості, а розвиток та демократія неможливі без миру.
Чи замислювалися ви коли-небудь над питаннями толерантності? Чи є терпиме ставлення до людей ознакою Вашої особистості? Чи відчуваєте Ви толерантне ставлення до себе?
Сьогодні варто замислитися над цим і зробити себе і світ хоч на краплину добріше та толерантніше.
До нас можна доїхати: