Під час " корона вірусу" багато людей відчувають тривогу, а навіть панічні атаки. Тому дуже важливо знати як справлятися з проявами тривоги.
Досить поширеним наслідком тривоги є безсоння чи періодична паніка.
Триво́га — негативно забарвлена емоція, що виражає відчуття невизначеності, очікування негативних подій, важко визначені передчуття. На відміну від причин страху, причини тривоги зазвичай не усвідомлюються, але вона попереджує участь людини в потенційно шкідливій поведінці, чи стимулює його до дій з підвищення ймовірності благополучного закінчення подій.
Одним із засобів подолання тривоги є:
• Чітка організація сну. За 2 години до сну вимкнути телевізор, гаджети тощо. Можна почитати книгу, послухати спокійну музику, медитувати. За 30 хвилин до сну провітрити кімнату.
• Контроль дихання. Виконати наступне: глибокий вдих ( вдихаючи, повільно рахуємо до 8), затримка дихання (повільно рахуємо до 4), повільно видихаємо (повільний рахунок до 10), до повного звільнення легень від повітря, затримка дихання (повільно рахуємо до 4). Глибокий вдих і повторюємо вправу. Кількість повторів - від 2 циклів до 5.
• Свіже повітря. Прогулянка на свіжому повітрі знижує рівень тривоги, також корисними будуть фізичні вправи.
• Подивіться щось смішне. Гумор викликає сміх, а той у свою чергу вивільняє дофамін у наше тіло і зменшує рівень гормону стресу, який пов'язаний з тривогою
• Візуалізуйте. Знайдіть хвилинку, щоб уявити собі безпечне місце і себе в ньому. Якщо це пляж, то пригадайте як гарно ходити по піску, слухати звук хвиль та ніжитися на сонці. Це безпечне місце викличе у вас позитивні спогади, які теж збільшать рівень дофаміну в крові та заспокоять вас.
• Заохочуйте себе. Коли вам вдалося пройти повз вашу тривогу і зробити завдання, винагороджуйте себе. Це стимулюватиме вас домогтися успіху в майбутньому.
Бережіть себе, і залишайтеся здоровими!